Malatya aşı haritasında “mavi” oldu

Malatya Covid-19 aşı haritasında mavi renge döndü.

Malatya aşı haritasında “mavi” oldu

Malatya Yeni Ses

Malatya Covid-19 aşı haritasında mavi renge döndü.

Malatya’da aşılama oranı yüzde 75'e ulaştı. Bu sayede Malatya, aşılama oranının en yüksek olduğunu gösteren mavi kategoriye geçti.

 

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca sosyal medya hesabından şu açıklamayı yapıtı; "SİVAS VE MALATYA, 18 yaş ve üstü nüfusta %75’in üzerine çıkan ilk doz aşı oranlarıyla, Covid-19 Risk Haritasında artık Mavi. İkinci doz aşıyı yaptırma oranı Sivas’ta %61.8, Malatya’da %57.2. İlk doz oranı hızla %100’e yaklaşırken 2. dozda da yüksek başarı bekliyoruz. TEBRİKLER!"

 

Vali Aydın Baruş sosyal medya hesabından yaptığı açıklama da, “Malatya’mız ilk doz aşılama oranında yüzde  75’i aşarak Mavi bölgeye dahil oldu. Malatya çok daha yükseklere layık. Bundan sonra da duyarlılığımızı devam ettirelim. İkinci doz aşılamada da aynı başarıyı gösterelim.” dedi.

 

Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli ise, “Nüfusumuzun yüzde  75’ i bir doz aşısını yaptırarak pandemiyi bitirecek ilk adımı attı. Halâ hiç aşı olmamış veya aşınızı eksik bırakmışsanız, hastaneye yatış ve yoğun bakım için en büyük adaysınız.  Gelin, geç kalmadan aşınızı yapalım.” Şeklinde açıklama yaptı.

www.malatyayenises.com